Aktuality

Expediční porada

sobota 16. ledna 2010 , Posted by Milena Písačková at 22:09




















V sobotu 16. 1. 2010 se uskutečnila expediční porada, na níž jsme zásadním způsobem pohnuli s designem a obsahem webu. Také jsme se shodli na definitivní podobě našeho loga.

Dále jsme diskutovali o tom, jaká antimalarika a jakou obuv zvolit na cestu, porovnali mapy, pochutnali si na kuřeti se salátem a fandili Bauerovi na světovém poháru v estonském Otepää.

Currently have 6 komentářů:

  1. Anonymní says:

    Moc pěkný web! :-)

  1. Anonymní says:

    To se hned pozná Robinova práce. Perfektní příprava. ŠTASTNOU CESTU!!!!BLANKA

  1. Souhlas, Robin na tom pracuje jako drak, a není sám! ;) Mili P.

  1. Anonymní says:

    Ahoj lidi, nahodou jsem nasla vase stranky. Chystame se s prateli take do Vietnamu a Kambodze, cca za mesic a resime otazku antimalarik. Jak jsem zjistila z webu a od pratel cestovatelu, kazdy na to ma jiny nazor, nekdo doporucuje antimalarika brat preventivne a to konkretne Malaron, nekdo zase tvrdi, ze je to "svinstvo". Rada bych znala vas nazor:-) Nase cesta bude jizni Vietnam a Kambodza na 3 tydny.
    Diky moc,
    Gabina

  1. Ahoj Gabino,
    nenechala jsi na sebe kontakt, tak se pokusim odpovedet alespon sem. Bohuzel asi neporadim konkretne k vasi ceste, protoze otazka brat ci nebrat, je velmi individualni, a zalezi na mnoha faktorech. Na jakakoliv antimalarika reaguji ruzni lide ruzne, zdravy clovek by ale nemel mit zadne silne priznaky, na me (bral jsem zatim vetsinou Lariam) to nemelo negativni efekt zadny. Do oblasti Laosu, Vietnamu a Kambodze se nejvice doporucuje Malaron (nikoliv ale u vetsiny ceskych lekaru, ti nabizeji vsude Lariam, ackoliv je zde z velke casti neucinny!), ktery by mel i vyrazne mene zatezovat ledviny. Hodne ale zalezi na zpusobu cestovani, vsude podel Mekongu a severozapadni oblast Kambodze vcetne Angkor Watu je extremne rizikova, a protoze ani profylaxe neni 100% ucinna, je treba se dukladne chranit mistnimi repelenty a vecer venku dlouhymi rukavy. Pokud v techto oblastech ale budete jen kratce (do tydne) a spat budete v klimatizovanych hotelich, asi bych zvazil pouze stanby profylaxi (pouze lecba v pripade nakazy, tj mit antimalarika s sebou). Cetl jsem, ze je mozne timto nemoc uplne vylecit, ackoliv do nedavna byla malarie povazovana za nevylecitelnou a pouze se dozivotne mirnily priznaky. Problem je take v tom, ze doba mnozeni parazitu je pomerne dlouha, a tedy prvni priznaky nemoci se mohou projevit az po 10-30 dnech(!), vetsinou uz budete davno zpet doma, nez se projevi. Doporuceni je tedy na zacatku cesty vyzkouset reakci na lek, a pokud zadna vyrazna nebude, profylaxi brat podle instrukci (Malaron 1 den pred, po celou dobu pobytu v malaricke oblasti + 7 dnu pote - kvuli eliminaci jeste neaktivnich parazitu v krvi). Tri tydny je dlouha doba a tim se sance na nakazu zvysuje. "Svinstvo" to nejspis je, ale za vyrazne omezeni pripadnych, i dozivotnich, komplikaci, to rozhodne stoji. Ja po malarickych oblastech cestuji kazdorocne jiz 12 let, a kazdy rok zvazuji, zda ano, ci ne. Bral jsem je asi v polovine vsech cest po Asii a JA, kde jsem travil vic nez tyden mimo velka mesta. Pevne zdravi a stastny navrat! :-) Robin

  1. Anonymní says:

    Tak trochu vám závidím, protože ta zima tady v ČR mě silně stolicuje, jinak pěkný, líbí se, přeji hodně zdaru a těším se na další fotos.

Leave a Reply

Okomentovat