Aktuality

Představení a popis cesty

neděle 10. ledna 2010 , Posted by Robin "cestovatel" at 13:42

Čtyři týdny, čtyři země jihovýchodní Asie, jimiž protéká řeka Mekong, která dala expedici název. Původně plánovaná fotoexpedice do Kambodže postupem času rozšířila svůj itinerář i na sousední Vietnam, Laos a Thajsko. Hlavním posláním a cílem Expedice Mekong 2010 je fotodokumentace každodenního života těchto čtyř pozoruhodných zemí, jejich obyvatel, přírody, tradic, architektury, etnických zvláštností a exotického půvabu.

map5

Tříčlenná expedice vyráží na cestu 11. února a návrat je plánovaný na 9. března 2010. Všichni členové expedičního týmu jsou zkušenými fotografy, používají výhradně fotoaparáty Canon a mají na svém kontě již několik individuálních fotoexpedic. Milena Písačková (Plzeň) fotografovala v posledních letech především v Indii a Indonésii, ale cenné zkušenosti nasbírala také v Maroku, Tunisku, Turecku, Francii, Anglii, Irsku, Skandinávii, Itálii, Španělsku a na Korsice. Své snímky pravidelně vystavuje na individuálních i kolektivních fotovýstavách. 
Robin Tepera (Praha) je velmi zkušeným cestovatelem, procestoval velkou část JV Asie (Indonésii, Thajsko, Malajsii, Nepál včetně výstupu do základního tábora pod Mount Everestem, Indii, Srí Lanku), dále se zaměřil na Jižní Ameriku (Brazílii, Argentinu od severu až po Patagonii, Chile a Velikonoční ostrov, Bolívii, Peru, Galapágy u Ekvádoru) a také projel oblasti jako Súdán a Island. Vojtěch Kořenek (Havířov) si nejvíce zkušeností odnesl z Indie, z pobytu v Izraeli, Jordánsku, ale také ze Skotska, Itálie, Španělska a Ruska.

Aby bylo dosaženo co největší pestrosti itineráře, přepraví se expediční tým na větší vzdálenosti několikrát pomocí nízkonákladových leteckých linek. Jinak bude využívat místní vlakovou, autobusovou i lodní dopravu. Na začátku cesty přeletí expedice z thajského Bangkoku do vietnamské Hanoje, kde se právě v té době budou odehrávat čtyřdenní oslavy vietnamského Nového roku. Poté expediční tým zamíří do půvabné zátoky Ha Long Bay, plné homolovitých skalních útvarů. Dalšími hlavními body trasy jsou laoský Louang Phrabang, krasová skalní oblast okolo Vang Viengu a hlavní město Laosu Vientiane. Následně se expedice letecky přepraví do kambodžského Siem Reapu, výchozího místa pro návštěvu impozantního chrámového komplexu Angkor Wat. Odtud bude cesta pokračovat dvoudenní plavbou po jezeře Tonle Sap a stejnojmenné řece až do hlavního města Kambodže Phnom Penhu. Poté expedice zamíří ještě jižněji a několik dní stráví na kambodžském pobřeží v Sihanoukville a některém z ostrůvků v Thajském zálivu. Nakonec se fotografové přepraví zpět do Bangkoku a navštíví největší zajímavosti města i jeho okolí.

Expedice klade důraz na poznání reálného každodenního života v jihovýchodní Asii, proto bude jejím cílem trávit co nejvíce času s tamními obyvateli. Vyvaruje se turistickému stylu cestování a bude se snažit přizpůsobit svůj styl a zvyklosti asijskému životu.

Protože prostřednictvím statické fotografie není možné zachytit úplně vše, bude doprovodnou aktivitou expedičního týmu filmování nejzajímavějších míst a událostí. V plánu je také psaní deníkových záznamů a cestopisných reportáží.

Currently have 1 komentářů:

  1. Anonymní says:

    Sympatická fotoexpedice! Fandím vám! :)

Leave a Reply

Okomentovat