Expediční tým
Robin Tepera, *1972
Fotografií se aktivně zabývá již od roku 2000, kdy měl poprvé možnost poznat exotické krásy světa a zachytit je na tehdy ještě diapozitiv vložený do postarší Praktiky. Od té doby rok co rok vyráží na daleké cesty. Nejvíce ho zajímají méně turistická a neprobádaná místa naší planety, rád dokumentuje extrémní a nebezpečné lokality, nejvyšší, největší a jinak zajímavé stavby, neobvyklé přírodní útvary, zajímavosti ze světa lidí i zvířat.
Robin procestoval velkou část JV Asie, Indonésii od Jakarty až po východní ostrov Flores, Thajsko od Bangkoku až po ostrůvky na jihu, Malajsii od severu až po Twin Towers v Kuala Lumpur, Nepál včetně výstupu do základního tábora pod Mount Everestem, Indii od Bombaje až na její nejjižnější cíp, a nejen čajové plantáže na Srí Lance. Dále se jeho stopy vydaly na jihoamerický kontinent, kde navštívil největší perly Brazílie od východního Salvadoru přes písečné duny v Natalu až po srdce Amazonie v Manaus, obrovskou vodní říši Pantanal, mohutné vodopády Iguazu Falls na západní hranici, i karneval v Riu. Navštívil také Argentinu - od severních kaktusových plání přes vinné oblasti v Mendoze podél And, až po ledovce v Patagonii. Poté se vydal zpátky na sever přes Chile, po celé délce z Ohňové země až po vyprahlou poušť Atacama, a nevynechal ani tajemný Velikonoční ostrov. Další jeho cesta zahrnovala Bolívii, peruánské Machu Picchu, jezero Titicaca a Galapágy u Ekvádoru. Mimo mnoha zajímavých míst jižní a západní Evropy také navštívil a nafotil extrémnější oblasti jako Súdán a Island.
Robinovi se podařilo skloubit dva největší koníčky v jeden - na cestách nachází největší inspiraci k focení a fotografie jej motivuje k dalším a dalším výpravám za poznáním. Kompletní seznam navštívených míst je k dispozici na tomto odkazu. Okrajově se též věnuje fotografii svateb a aktů, v poslední době se zabývá také postprocessingem, tzv. HDR, a panoramatickou fotografií. Mimo to spravuje cestovatelský blog s radami zaměřenými na levné letenky www.tipynacesty.com.
Role v expedici: fotograf, kameraman, webmaster
Používané fotografické vybavení:
- fotoaparát Canon EOS 40D
- objektivy Canon 24-105/4L IS, Canon 70-300/IS, Sigma 12-24/EX
- blesk Speedlite 580EX II
- stativ Manfrotto Carbon One 444 s hlavou 488RC2
Milena Písačková, *1980
V posledních letech se dívá na svět stále častěji přes hledáček a objektivy svých fotoaparátů a bez fotografování už nemůže (nechce) žít. Občas propadá náhlým fotozáchvatům, kdy pocítí neodbytnou potřebu nafotit určitou událost, místo či téma. Zatím to však nepovažuje za handicap ani závislost, jelikož s fotobatohem ještě nechodí na záchod a do postele.
Velmi ji zaujala Indie, kterou považuje za jednu z nejpestřejších doposud navštívených zemí. Nikdy nezapomene na kontrasty barevných sárí a nádherných přírodních a architektonických klenotů s chudobou nižších kast, které žijí doslova v otřesných podmínkách. Fotografie, které v r. 2008 pořídila v severní Indii, prezentovala na samostatné výstavě „Indie fotogenická“ v galerii Bílé nároží v Plzni. Vystavila také snímky z Isle of Wight, který navštívila v r. 2006. Její fotografie byly vybrány na profilovou open-air výstavu v rámci projektu LIVCOM. Pravidelně představuje svou tvorbu i na kolektivních výstavách Fotoklubu Plzeň, jehož je členkou.
Kromě Indie navštívila v nedávné době též Indonésii, konkrétně ostrovy Bali, Jávu, Lombok, Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air. K fotografické tvorbě ji inspirovalo i Maroko, Tunisko, Turecko a řada evropských zemí (např. Francie, Korsika, Anglie, Irsko, Skandinávie, Španělsko, Itálie a další).
Tematický rozsah její tvorby je poměrně široký, hodně se specializuje na portrét, ale zálibu našla též v krajinářské fotografii, fotí i sport, zvířata, architekturu a reportáž.
Mili nemá ráda stereotyp a potřebuje k životu, aby se kolem ní stále dělo něco zajímavého. Pokud se jí zrovna nenaskytne příležitost vyrazit na daleké cesty, získává adrenalin a zážitky na domácí půdě - účastí na závodech horských i silničních kol. Má ráda také hory všeho druhu, v zimě i v létě.
Kromě fotografování i píše, spolupracuje s geografickými magazíny a vydala několik sbírek poezie. Svou tvorbu prezentuje na webu www.mpx.fotostranky.net.
Role v expedici: fotografka, reportérka, tisková mluvčí :)
Používané fotografické vybavení:
- fotoaparáty Canon EOS 50D a Canon EOS 40D
- objektivy Canon 17-40/4L, Canon 50/1.8,
Sigma 70-200/2.8, Sigma 10-20/4-5.6 - blesk Speedlite 580EX II
- stativ Velbon CX 460 a Gorila Pod
- polarizační a UV filtry Hoya
![](http://3.bp.blogspot.com/_c88M-ym9QV4/S1JNgwTr-0I/AAAAAAAAABw/F_rPlFHaHyk/s200/Vojta_profil_foto.jpg)
Nejstarší člen expedice. Ve svých fotografických začátcích získával zkušenosti s fotoaparátem Flexaret a posléze kinofilmovou Praktikou. S příchodem digitální fotografie se začal věnovat fotografování a natáčení extrémních sportů – zejména sjezdu horských kol, snowboardingu a paraglidingu.
Vojta cestuje od útlého mládí, kdy i přes omezené možnosti navštívil například tehdejší Sovětský svaz a státy Beneluxu. Po uvolnění hranic procestoval zbytek Evropy a podíval se do Egypta, Izraele, Jordánska a Indie. V posledních letech si z každé cesty přiváží velké množství fotografického materiálu a cenné zkušenosti.
Účastí na expedici Mekong 2010 by si rád splnil svůj dlouholetý sen o procestování jihovýchodní Asie. V budoucnu se plánuje podívat do rovníkové Afriky a jižní Ameriky.
Své cestovatelské a sportovní zážitky s množstvím fotografií prezentuje na webu www.wayout.cz.
Role v expedici: fotograf, kameraman, marketingový manažer :)
Používané fotografické vybavení:
- fotoaparát Canon EOS 40D
- objektivy Canon 20-70/2.8 L, Canon 70-200/2.8 L, Canon 50/1.8
- blesk Speedlite 580EX II
- stativ Benro
Tak to jste si to vymysleli parádně. Držím vám palce a trochu taky závidím.
Zbyněk
Díky Zbyňku, už se těšíme.
jo,jo voyto, skvělé vyhlídky a plány. taky mám v plánu cestu na konec světa. leokuofong
Zdarec lidi, my mame Indocinu prave za sebou, tak drzim palce, je to tam parada! Dobros (www.jedemekolemsveta.cz)